Renowacja lakieru samochodowego - Warszawa

Czym jest renowacja lakieru w Auto Detailing?

Starzenie się lakieru samochodowego to normalne zjawisko które nie ominie żadnego auta. Może się to objawiać wyblaknięciem czy zmatowieniem, jednak nie ma powodu do obaw!
Dzięki renowacji lakieru możemy go doprowadzić do stanu sprzed kilku lat. Możemy to zrobić samodzielnie w domu lub w specjalistyczny sposób w warsztacie. Nie ważne co wybierzemy- ważne by przyniosło porządane efekty. Na czym wiec polega renowacja?

Czym jest renowacja lakieru?

Najprościej mówiąc, jest to doprowadzenie niekorzystnie wyglądającego lakieru samochodowego do stanu z lat świetności. Oddając pojazd do warsztatu lakierniczego, z pewnością możemy liczyć na usunięcie wszelkich niedoskonałości takich jak wgniecenia czy rysy. Najważniejszym jednak krokiem jest polerowanie, czyli przywracanie naturalnego blasku i pozbycia się matowego efektu.
Kluczowym i zarazem pierwszym krokiem przy renowacji jest bardzo dokładne mycie, inaczej zwane regeneracją lakieru, czyli usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń które nie jest wykonalne powszechnie dostępnymi środkami. Takie zabrudzenia to m.in: lotna rdza, smoła z asfaltu oraz owady. Następnym krokiem są oględziny lakieru i ustalenie jego grubości- od tego zależna jest intensywność polerowania, czyli jak dużo lakieru zewnętrznego można usunąć aby nie uszkodzić koloru. Dopiero po tej czynności możemy rozpocząć polerowanie odpowiednimi pastami polerskimi.

renowacja auto detailing

Dlaczego lakier samochodowy wymaga renowacji?

Jak już było wspomniane wcześniej lakier traci zwój blask przez wiele czynników zewnętrznych np. warunki atmosferyczne. Mowa tu oczywiście o wgniotkach spowodowanych gradobiciem lub matowieniu lakieru pod wpływem promieniowania UV i różnych temperatur. Bez winy nie pozostają tez czynniki mechaniczne czyli np. mycie samochodu szczotką na myjni automatycznej lub przez podróż i odpryskujące ziarenka piasku. Nie możemy także zapomnieć o czynnikach chemicznych takich jak: ptasie odchody czy owady które wchodzą w reakcje z lakierem i jeśli nie zostaną szybko usunięte może dojść do głębokiego uszkodzenia lakieru. Kolejna rzeczą źle wpływająca na wygląd lakieru są środki chemiczne którymi myjemy samochód. Tak. Może się to wydawać dziwne ale one tez wpływają na zły wygląd lakieru przez swój zasadowy odczyn

Odnowienie lakieru samochodowego – na czym polega?

Odnowienie lakieru samochodowego to usługa, która pozwala na odzyskanie perfekcyjnej kondycji lakieru, który na skutek upływu czasu naturalnie się starzeje, blaknie i matowieje. Podczas renowacji z lakieru usuwane są wszelkiego rodzaju niedoskonałości (również zarysowania i wgniecenia). Kluczowym etapem jest tutaj jednak polerowanie, czyli przywracanie karoserii naturalnego blasku i pozbycie się matowego efektu. Renowacja lakieru samochodowego, Warszawa czy Trójmiasto, ma z założenia przynieść ten sam rezultat, jednak poszczególne warsztaty stosują różne praktyki.

Renowacja lakieru samochodowego Warszawa – przebieg profesjonalnej usługi

Renowacja lakieru samochodowego przeprowadzona w Bester Garage przebiega sprawnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pierwszym krokiem każdorazowo jest niezwykle dokładne mycie (tzw. regeneracja lakieru), czyli usunięcie wszelkich zabrudzeń, które możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu specjalistycznych środków. Tego typu zabrudzenia to m.in. lotna rdza, smoła z asfaltu czy pozostałości po owadach. W dalszej kolejności wykonujemy dokładne oględziny kondycji lakieru i ustalamy jego parametry, od których uzależniona będzie intensywność polerowania. Następnie rozpoczynamy renowację, wykorzystując stosowne narzędzia i pasty polerskie. Odnowienie lakieru samochodowego (Warszawa) wykonane w naszym warsztacie to gwarancja najlepszych efektów w krótkim czasie!

Renowacja lakieru samochodowego – dlaczego warto ją wykonać?

Odnowienie lakieru samochodowego rekomendowane jest w sytuacji, gdy lakier straci swój pierwotny blask w wyniku działania wielu czynników zewnętrznych, m.in. opadów atmosferycznych, wahania temperatur czy promieniowania UV. Nie bez znaczenia są również czynniki mechaniczne, takie jak mycie mycie samochodu szczotką na myjni automatycznej lub odpryskujące ziarenka piasku podczas podróży. Nie możemy także zapomnieć o czynnikach chemicznych takich jak np. stosowane środki chemiczne, ptasie odchody czy owady, które wchodzą w reakcję z lakierem i jeśli nie zostaną szybko usunięte, może dojść do głębokiego uszkodzenia lakieru. Profesjonalna i precyzyjna renowacja lakieru samochodowego (Warszawa) pozwala na efektywną ochronę estetyki naszego auta, dlatego zdecydowanie warto powierzyć tę kwestię fachowcom!

Odnowienie lakieru samochodowego Warszawa i okolice

Renowacja lakieru samochodowego może zostać wykonana samodzielnie lub w profesjonalnym warsztacie. Zdecydowanie rekomendujemy skorzystanie z tej drugiej opcji, ponieważ tylko wówczas zyskujemy pewność, że lakier nie zostanie uszkodzony, a uzyskany efekt będzie długofalowy i wysoce satysfakcjonujący. Odnowienie lakieru samochodowego (Warszawa) pozwala nadać pojazdowi zupełnie nowy, odświeżony wygląd, którego nie da się uzyskać w żaden inny sposób.

747

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Baster Garage - Auto Detailing Warszawa, oklejanie samochodów, renowacja lakieru Górczewska 259, 01-459 Warszawa, Polska. |
Tel: +48 577 526 666 | biuro@bastergarage.com © Baster Garage wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i Realizacja: WebElite.com.pl

Przetłumacz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram