Przyciemnianie szyb - Warszawa

Przyciemniane szyby w samochodzie – dlaczego warto?

Przyciemnienie szyb, Warszawa czy okolice – w każdym regionie jest to niezwykle popularna usługa, która pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny oraz zapewnia lepszą dyskrecję. Nie bez znaczenia jest również komfort jazdy. Przyciemniane szyby w samochodzie minimalizują ilość światła słonecznego, które przenika do wnętrza auta, dzięki czemu jego wnętrze wolniej się nagrzewa. Co ważne, oklejone folią szyby zapewniają także większe bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji, ponieważ odłamki rozbitej szyby nie dostaną się do wnętrza auta.

Przyczyn dla których kierowcy przyciemnianą szyny jest wiele, lecz najczęściej spotykane to m.in: efekt wizualny, dyskrecja lub zwykła wygoda by światło słoneczne w mniejszych ilościach przenikało do środka, a dzięki temu wnętrze samochodu wolniej się nagrzewa. Przyciemnione szyny dają więcej prywatności i pozwalają ograniczyć widoczność tego, co znajduje się w środku. Szyby które są oklejone folią zapewniają również większe bezpieczeństwo podczas kolizji, ponieważ odłamki rozbitek szyby nie dostają się do wnętrza. Należy jednak pamiętać ze oklejanie nieodpowiednich szyb może mieć konsekwencje prawne.
Do oklejania potrzebujemy między innymi:

  • Folie do przyciemniania szyb
  • Nożyka do folii
  • Opalarkę akumulatorową
  • Rakla
  • Płynu do aplikacji folii

Przyciemniane szyby w samochodzie – przebieg profesjonalnej usługi

W każdym regionie – Trójmiasto czy Warszawa, przyciemnianie szyb przebiega w podobny sposób. Kluczowym etapem tego procesu jest dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie szyb, dzięki czemu na jej powierzchni nie powstaną nierówności oraz pęcherze. W dalszej kolejności aplikowany jest specjalny preparat do folii oraz sam materiał, który przygotowany zostaje w oparciu o stosowny szablon. Gdy folia zostanie docięta, należy ją obkurczyć i odpowiednio wygładzić. To oczywiście jedyni skrócony opis procesu, ponieważ przyciemniane szyby w samochodzie wymagają wielu skomplikowanych czynności.

Przyciemnianie auto detailing

Warszawa – przyciemnianie szyb zgodnie z prawem

Przyciemniane szyby w samochodzie muszą zostać wykonane zgodnie z przepisami prawa. W przeciwnym razie trzeba spodziewać się konsekwencji prawnych (np. mandatu czy zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego). Planując przyciemnienie szyb w swoim aucie, warto zatem zapoznać się z regulacjami na ten temat. Przyciemniane szyby w samochodzie muszą przede wszystkim zapewnić kierowcy pełną widoczność w zakresie 180 stopni. Co więcej, przednia szyba musi przepuszczać światło słoneczne przynajmniej na poziomie 75%, a boczne szyby przednie – 70%. Jeśli chodzi o szyby tylne, można zaciemnić je w 100% i nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami.

Przygotowanie formatki - obkurczanie folii

Następny etap prac to przygotowanie szablonu – folii przyciemniającej o formacie odpowiadającym wielkości szyby. Żeby dopasować odpowiedni rozmiar, należy na szybę od zewnątrz nałożyć nieco większy fragment folii, a następnie dociąć ją nożykiem, pozostawiając 2-3 cm marginesu z każdej strony. Trzeba pamiętać o ostrożnym użyciu noża tak, żeby nie uszkodzić uszczelek czy lakieru samochodowego.
Po docięciu formatki należy postarać się, żeby folia dość gładko przylegała do szyby, nie zwijała się nigdzie i nie odstawała. Teraz można przejść do obkurczania folii za pomocą opalarki. Podczas obkurczania, folię wygładza się przy pomocy rakli, pozbywając się zagnieceń, nierówności i pęcherzyków powietrza. Po zakończeniu raklowania trzeba dokładnie dopasować szablon do rozmiaru szyby – użyj do tego nożyka. W ten sposób zakończysz proces tworzenia formatki, którą na tym etapie należy zdjąć z zewnętrznej szyby i przenieść na szybę pomocniczą, tablicę lub lustro, żeby zachowała swój kształt.

Nakładanie folii na przyciemnianą szybę

Wcześniej solidnie umytą i osuszoną szybę pryskamy płynem do aplikacji folii, a następnie przykładamy folie do szyby i ostrożnie trzeba zdjąć warstwę ochronną. Teraz pozostaje nam wygładzić folie i wycisnąć płyn spod folii za pomocą rakli. Im dokładniej to zrobisz, tym szybciej wyschnie folia. Sam proces odparowania płynu zajmuje jakieś 3-4 dni.
Ważne jest to, żeby stosować się do zaleceń producenta związanych z czyszczeniem szyb pokrytych folią. Zwykle należy odczekać z tą czynnością od kilku do kilkunastu dni i nigdy nie używać agresywnych detergentów

Przyciemnianie szyb Warszawa i okolice – sprawnie, tanio, solidnie

W naszym regionie (Warszawa) przyciemnianie szyb jest wyjątkowo popularne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy do oferty tę usługę, którą każdorazowo wykonujemy ze szczególną starannością i z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. Przyciemnianie szyb (Warszawa) przeprowadzamy przy użyciu profesjonalnej folii, narzędzi, opalarki akumulatorowej, rakli i specjalnego płynu do aplikacji materiału. Tym samym gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów i konkretnej wyceny!

747

Baster Garage - Auto Detailing Warszawa, oklejanie samochodów, renowacja lakieru Górczewska 259, 01-459 Warszawa, Polska. |
Tel: +48 577 526 666 | biuro@bastergarage.com © Baster Garage wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i Realizacja: WebElite.com.pl

Przetłumacz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram