Auto Detailing i powłoki ceramiczne w 4 punktach

Czym jest powłoka Ceramiczna w Auto Detailing?

Powłoka ceramiczna to nic innego jak specjalny preparat służący do ochrony i przedłużenia trwałości lakieru. Powstaje on dzięki nanotechnologii. Powłoka wiąże się z lakierem samochodowym i powstaje warstwa zabezpieczająca, która ma grubość do kilku mikronów.

Dlaczego warto nałożyć powłokę ceramiczna na lakier samochodu?

Powłoka ochrania lakier na pojeździe na kilka sposobów. Przede wszystkim ma ona właściwości hydrofobowe i dzięki temu woda zamiast zatrzymywać się na niej, spływa bez problemu. Skutkiem ubocznym tej cechy jest również to, że zanieczyszczeniom trudniej jest przylgnąć do karoserii. Pozbywanie brudu staje się łatwiejsze, a częste wizyty na myjni nie są już koniecznością.
Powłoka ceramiczna wydobywa głębie z lakieru. Nabiera efektywnego wyglądu i staje się szklisty. Co więcej, karoseria staje się odporna na promienie UV i nie płowieje.
Kolejnym plusem zastosowania powłoki ceramicznej jest to ze lakier staje się bardziej odporny na mikrouszkodzenia (co nie znaczy ze uchroni samochód prze zarysowaniem parkingowym itp.!). Jeśli będzie się poprawnie dbać o powłokę to wytrzyma ona od 5 do nawet 10 lat!

BasterGarage_M4

Jakie są rodzaje powłok ceramicznych?

Podstawowe składniki powłoki to m.in tlenek krzemu i tlenek tytanu. Przed wyborem docelowego preparatu polecamy sprawdzić czy ma atest. Kolejnym aspektem godnym uwagi jest stopień twardości. Najczęściej stosuje się tzw. skalę ołówkową. Preparaty najwyższej jakości odznaczają się twardością 9H.
Powłoki można podzielić nie tylko według jakości, ważne są też cechy i zastosowanie. Preparat może mieć lepsze właściwości hydrofobowe ale gorzej wyciągać głębie z lakieru. Im lepsza będzie powłoka tym mniejsze będą różnice między efektywnością a efektownością.
Powłoki można używać nie tylko do lakieru ale również do szyb, felg oraz zacisków hamulcowych- co pozwala na łatwiejsze pobycie się osady z klocków.

Jak dbać o samochód z założoną powłoką ceramiczną?

Przede wszystkim powłokę należy co jakiś czas „odetkać, czyli przeprowadzić zabieg pozwalający na zachowanie właściwości hydrofobowych. Auto z założoną ceramiką warto również raz w tygodniu opłukać samą wodą, by uniknąć nawarstwiania się brudu, który pogarsza parametry ochronne. Resztą tak naprawdę nie musisz się przejmować bo wykonamy to za ciebie. Jeśli jednak chcesz co nieco sam(a) „podłubać” możesz się zaopatrzyć w naszym sklepie w kosmetyki samochodowe o neutralnym pH

Auto detailing na miarę twoich potrzeb!

Warto tutaj zauważyć ze najlepsi wykonawcy usług, w tym przypadku Baster Garage oferują różne warianty car detailingu. Można zlecić samo wieloetapowe czyszczenie, korektę lakieru lub ograniczyć się wyłącznie do kół i felg lub tylko do wnętrza.

Baster Garage oferuje szerszy zakres usług niż jakikolwiek inny salon Auto detailingowym. Chodzi tu m.in. o: zakładanie powłok ceramicznych, mycie datailingowe, polerowanie i korekty lakieru, renowacja lakieru, przyciemnianie szyb, renowacja tapicerki samochodowej, zakładanie folii ochronnej, naprawy blacharsko-lakiernicze, zakładanie folii do zmiany koloru, diagnostyka autoryzowany serwis Mercedes i BMW, likwidacja szkód, komputerowa, przechowywanie opon, naprawa hamulców, sprzedaż opon i wulkanizacja. Jeżeli któraś z tych usług wydała ci się idealna dla twoich potrzeb serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów!

747

Baster Garage - Auto Detailing Warszawa, oklejanie samochodów, renowacja lakieru Górczewska 259, 01-459 Warszawa, Polska. |
Tel: +48 577 526 666 | biuro@bastergarage.com © Baster Garage wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i Realizacja: WebElite.com.pl

Przetłumacz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram