6 etapów mycia detailingowego a Auto Detailing

Czym jest mycie detailingowe w Auto Detailing?

Mycie samochodu to podstawowa i powszechna czynność która wykonuje każdy z nas. To zabieg, który pozwala na usunięcie zabrudzeń które szpecą auto ale też zagrażają właściwej teksturze lakieru. Wydaje się ze wystarczy jechać na myjnie ręczna lub bezdotykową, ale czy napewno? Jedynym SKUTECZNYM sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest właśnie mycie detailingowe. Tutaj dowiesz się co to takiego i jak się je wykonuje!

Jak my robimy to robimy w Auto Detailing

Mycie detailingowe to nic innego jak staranny i wieloetapowy proces mający na celu skuteczne usunięcie wszelkich zabrudzeń w bezpieczny sposób. Jest to jednak pracochłonny i długotrwały proces. Wymaga tez wiele odpowiednich narzędzi i kosmetyków takich jak:

 • Aktywna piana
 • Szampon samochodowy
 • Środek do mycia felg i opon
 • Separator brudu
 • Specjalistyczne środki do usuwania smoły, osadów metalicznych, owadów itp.
 • Glinka do lakieru
 • Myjka ciśnieniowa
 • Pianowanie
 • Szczotki do czyszczenia felg i opon
 • Pędzelki do wzruszania brudu na lakierze
 • Rękawica do mycia z mikrofibry
 • Ręczniki z mikrofibry
 • Kompresor
Baster Garage - Auto Detailing Warszawa (A45AMG)

Etap 1: mycie kół

Zgodnie ze sztuką mycia detailingowego należy zacząć od kół choć można to zrobić jako drugi lub trzeci krok. Używając szczotek oraz środków czystości do felg i opon należy usunąć wszelkie zabrudzenia, pamiętając o zakamarkach! Umyte koła należy dokładnie spłukać samą wodą.

Etap 2: mycie wstępne

Pierwszy etap mycia wstępnego (pre-wash) ma za zadanie usunąć powierzchowne zabrudzenia z tapicerki samochodu i rozpuścić te bardziej zawzięte. Tutaj przyda się myjka ciśnieniowa i piana aktywna (można tez użyć pianownicy).
Ważne w tym kroku jest to by nie myć samochodu w ciepłym i słonecznym miejscu, inaczej piana wyschnie i powstaną zacieki.
Najpierw należy nanieść wybrany środek na cała karoserie i za pomocą pędzelka wyczyścić trudno dostępne miejsca takie jak: emblematy, ramki drzwi czy uszczelki. Następnie można spłukać pianę, najlepiej pod ciśnieniem poruszając się od góry do dołu.

Etap 3:mycie na dwa wiadra

Tutaj przechodzimy do eta

pu mycia właściwego. Należy zacząć od przygotowania tytułowych dwóch wiader. W pierwszym wiadrze powinna znaleźć się woda z szamponem samochodowym a w drugim woda z separatorem zanieczyszczeń który sprawi, że wszelki brud spadnie na dno.
Jak zacząć mycie samochodu w tem właśnie sposób? Na dłoń należy nałożyć rękawice z mikrofibry, która nie zarysuje karoserii. Następnie zamaczamy rękawice w wiadrze z woda i szamponem (ruchy rękawica należy wykonywać góra, dół). Co jakiś czas należy przepłukać rękawice w drugim wiadrze z wodą i separatorem a następnie znów nabierać szampon. Czynność powtarzamy do momentu aż samochód będzie umyty. Na koniec spłukujemy auto- najlepiej myjką ciśnieniową.

Etap 4: głębokie czyszczenie lakieru

Następnie przeprowadzamy zabieg dekontaminacji i detronizacji, czyli usunięcia z powierzchni lakieru smoły, asfaltu, osadów metalicznych (np. pyłu z klocków samochodowych lub lotnej rdzy), żywic, soków z drzew czy owadów. Używa się przy tym przeznaczonych do tych celów środków. 

Etap 5: glinkowanie

Po tych wszystkich etapach samochód wyglada na nieskazitelnie czysty, lecz nie do końca tak jest. W usunięciu tych niewidocznych zanieczyszczeń pomoże nam glinka. To specjalna masa plastyczna, którą podczas pocierania lakieru zbiera wszelkie resztki brudu – nawet te trudne do usunięcia. Po glinkowaniu lakier powinien być idealnie czysty i gładki.

Etap 6: osuszanie

Ostatnim etapem jest dokładne osuszanie lakieru. Do tego celu powinno się używać dużych miękkich ręczników z mikrofibry, które nie pozostawią włókien na powierzchni karoserii. Należy jednak unikać pocierania – najlepszą metodą jest rozłożenie ręcznika na lakierze i odczekanie chwili, aż wchłonie całą wodę. Następnie można go pociągnąć do siebie, jednak bez naciskania na powierzchnię. Wodę ze szczelin warto wydmuchać z użyciem kompresora. Przed przeprowadzeniem niektórych zabiegów (np. oklejania) warto jeszcze poczekać kilka godzin po myciu auta, aby mieć pewność, że lakier będzie całkowicie suchy.

Auto detailing na miarę twoich potrzeb!

Warto tutaj zauważyć ze najlepsi wykonawcy usług, w tym przypadku Baster Garage oferują różne warianty car detailingu. Można zlecić samo wieloetapowe czyszczenie, korektę lakieru lub ograniczyć się wyłącznie do kół i felg lub tylko do wnętrza.

Baster Garage oferuje szerszy zakres usług niż jakikolwiek inny salon Auto detailingowym. Chodzi tu m.in. o: zakładanie powłok ceramicznych, mycie datailingowe, polerowanie i korekty lakieru, renowacja lakieru, przyciemnianie szyb, renowacja tapicerki samochodowej, zakładanie folii ochronnej, naprawy blacharsko-lakiernicze, zakładanie folii do zmiany koloru, diagnostyka autoryzowany serwis Mercedes i BMW, likwidacja szkód, komputerowa, przechowywanie opon, naprawa hamulców, sprzedaż opon i wulkanizacja. Jeżeli któraś z tych usług wydała ci się idealna dla twoich potrzeb serdecznie zapraszamy do rezerwacji terminów!

747

Baster Garage - Auto Detailing Warszawa, oklejanie samochodów, renowacja lakieru Górczewska 259, 01-459 Warszawa, Polska. |
Tel: +48 577 526 666 | biuro@bastergarage.com © Baster Garage wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i Realizacja: WebElite.com.pl

Przetłumacz
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram